Log på

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Frivillig

Sind – Rødovre lokalafdeling og Sind nettet Rødovre

sind
Kontaktperson: Jan Eriksson
roedovre@sind.dk
Postnummer: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark
Tlf: 29 71 57 07

Målgruppe: Psykisk ramte, deres pårørende, venner og ressourcepersoner.

Formål/aktivitet: Koordinere besøgsvenner til psykiske ramte for at afhjælpe deres ensomhed. Besøgsven og bruger har et fællesskab om fælles interesser. Foreningens formål er at skabe forståelse og tolerance for sindslidende og deres pårørende. Arbejder for trivsel, forebyggelse og helbredelse.

Sind - Rødovre lokalafdeling er foreningens navn, og Sind nettet Rødovre, der organiserer besøgsvenner til psykisk sarte er en fælles del af samme organisation: "Sind Landsforeningen for psykisk sundhed".

Located in: Psykisk sårbarhed
Powered by SobiPro

Her finder du os